Nevšední dárek z oblasti gastronomie aneb olivový olej

Přemýšlíte, čím udělat radost milovanému člověku k narozeninám? Potěšit se dá různými způsoby, ale jak praví klasik, láska prochází žaludkem a byla by jistě škoda tomuto okřídlenému úsloví nedat příležitost zazářit. Dárkové balení a olivový olej, to je vhodná kompozice pro narozeniny, svátky nebo i výročí svatby, příležitostí by se přeci během roku našlo dosti. Ochutnejte pár kapek jen tak na lžičce a pak sami uvidíte, v čem spočívá kouzlo zelenkavých olivových hájů.

Ideální pomocník do každé kuchyně

Rozhodli jste se preferovat zdravější životní styl? Chcete změnu v domácnosti? Zkuste potom postupovat maximálně nenápadně, nabízí se dárek z kategorie, která se prostě neodmítá. Nejde jen o zdravý obsah uvnitř, ale také elegantní balení, lahvičku, co potěší oko znalce. Nezapomeňte, do salátu stačí lžíce a bude chutnat úplně jinak – zkoušejte nové věci, je to podobné, jako když cestujete… Vybrat ten správný olivový olej nemusí být vůbec složité, držte se základních doporučení a nemůžete udělat chybu. Říjnová sklizeň, nízká acidita, odpovídající cena, ale stejně tak i vyšší obsah polyfenolů a také tmavá lahev, díky které poznáte, že výrobce dobře ví, co dělá. Nejvíce samozřejmě napoví ochutnávka, kdy okamžitě zjistíte, že mezi supermarketovým produktem a dílem zkušeného farmáře může být rozdíl skutečně až diametrální!

Dárek vybírejte vždycky s pečlivostí

Jaký je vlastně nejlepší dárek pro ženu? Důležitou roli hraje estetika, měl by také příjemně vonět, pokud jde o parfém – nebo právě olej z oliv, který můžete darovat i v nevšední lahvičce, jež se bude vyjímat v každé kuchyni. Prvotřídní obsah je zárukou úspěchu, žádoucí je jistě také originalita, jako třeba ručně psaný citát literáta, kterého každý dobře zná. Designové kousky, ale také úplně nové kombinace chutí a vůní pro vaši domácnost, ať už se s námi vypravíte do Řecka, Chorvatska nebo třeba Španělska, protože každý cestovatel dobře ví, že svět je skutečně rozmanitým místem…

Publikováno: 14. 01. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Lucie Matoušková