Jak sladit barvu vlasů s oblečením

Chcete vypadat dokonale a neodolatelně? Zaměřte se na své vlasy. Základem je jak stylový a moderní účes, tak pochopitelně i správná barva vašich vlasů. Barevné vlasy můžete sladit s barvou oblečení. A aby byl celkový efekt dokonalý, poradíme vám, jak sladit barvu vlasů s oblečením. Když se naučíte několik základů, tak zjistíte, že to není nic těžkého.

Hnědé vlasy

Máte tento odstín vlasů? Potom byste měla zapomenout na oblečení, které je tmavé. Snažte se vyhýbat jak kouskům, které jsou černé, tak i těm, které jsou v méně výrazné tmavě šedé barvě. Když vybíráte to pravé, můžete zvolit buď výrazněji barevné kousky, nebo ty neutrální, které mají dominantní prvek. Třeba barevnou vsuvku, nebo zajímavý potisk.

Blonďaté vlasy

Jste majitelkou tohoto odstínu? Je jedno, zda jde o odstín platinový, nebo jde o takzvaný špinavý blond. Virtuální galerie plná kvalitního zboží InternetovyPoradce.cz tvrdí: Pravidla jsou v tomto směru zcela jasná. Ideální je vytvářet kontrasty a tak v kombinaci s touto barvou nejvíce zaujme varianta černá, nebo podobná. Co naopak nedoporučíme, to je oblečení světlé, jelikož vše bude splývat, což není s ohledem na krásu nejlepší volba.

Zrzavé vlasy

V poslední době celkem velký trend, kdy tento odstín volí i ženy, které mají přírodní barvu zcela jinou. Pokud jste hrdou nositelkou této barvy na svých vlasech, přizpůsobte tomu svůj šatník. Jelikož vaše vlasy budou už zdálky nepřehlédnutelné, je ideální kombinovat je se světlým oblečením. Pokud nemáte příliš světlou pleť, nemusíte se bát ani kousků zcela čistě, sněhově bílých.

Černé vlasy

U této barvy je vhodné příliš nevyhledávat kontrasty, ale oblečení barvě vlasů přizpůsobit. Nebojte se obléknout přímo do černé, stejně jako vám může slušet i tmavě modrá. Pokud přece jenom hledáte něco jiného, potom zvolte barvu v odstínu červené. Samozřejmě ne příliš výrazné, jelikož když už červenou, tak tu tmavší, která může lehce přeházet i do barvy, kterou je stylová fialová.

Publikováno: 22. 09. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Lucie Matoušková