Proč používat přírodní barvy na vlasy?

Některé průzkumy hovoří až o 65 % žen, které si svoje vlasy barví umělými barvami na vlasy plnými chemikálií. Ty mohou v krajním případě obsahovat zdraví škodlivé látky. Ty se mohou negativním způsobem podepsat zejména na pokožce v oblasti hlavy. To bychom měli jednu výhodu. Ale proč ještě je dobré namísto umělých používat přírodní barvy na vlasy?

100% přírodní barvy na vlasy bez chemikálií a s UV filtrem

Přírodní barvy na vlasy s regenerujícími účinky jsou nejčastěji tvořeny složkami jako například henna, amla nebo či brahma. Tyto složky neobsahují žádná chemická aditiva a úspěšně se postarají o zacelení vašeho vlasového vlákna. I díky přítomnosti UV filtru.

Přirozené odstíny

Oranžová až mahagonová, různé odstíny hnědé, černá až chladně modrá. Barevné spektrum, které přírodní barvy na vlasy poskytují, je skutečně široké. Jednotlivé odstíny navíc vypadají velmi přirozeně a citlivě tak doplňují celkový vzhled člověka.

Vhodné pro rizikové skupiny i vegany

Bylinné složení přírodních barev umožňuje, aby je bez zdravotních rizik používaly i těhotné a dokonce i kojící matky. Ze 100 % přírodní barvy na vlasy jsou den ode dne populárnější i mezi stále početnější skupinou veganů. Efekty a účinnost barev pak samozřejmě není v žádném případě testována na zvířatech.

Šetrnost vůči životnímu prostředí každým coulem

Výrobci v případě přírodních barev navíc často dbají i na komplexnost. To znamená, že šetrné vůči životnímu prostředí nejsou pouze samotná barviva, ale i jejich obaly a krabičky. Ty jsou většinou kompletně recyklovatelné.

Zvládne to každý

Přírodní barvy na vlasy jsou v drtivé většině případů uzpůsobené tak, aby si vlasy zvládl doma sám nabarvit každý, alespoň trochu manuálně zručný člověk. Ve většině balení přírodních barev na vlasy pak vedle samotné barvy nejčastěji naleznete navíc koupací čepici, jednorázové rukavice a podrobný návod k použití se všemi podstatnými informacemi.

Publikováno: 10. 01. 2019

Kategorie: Nezařazené

Autor: Lucie Matoušková