Jak z odrostů udělat výhodu

Barvíte si vlasy? Potom jistě velmi dobře víte, co to jsou odrosty. Vlasy rostou neustále a je jasné, že když si je barvíte v delších intervalech, tak se o vaší pokožky hlavy začnou objevovat několikacentimetrové délky, které jsou ve vaší původní barvě. V minulosti byly odrosty něčím, proti čemuž ženy bojovaly. Třeba pomocí různých sprejů, nebo opětovným barvením. A dnes? I když to vypadá jakkoliv zvláštně, jedná se o celkem zajímavý trend.

Podpoříte svůj mladší věk

Pokud si žena v pozdějším věku barví vlasy, může to být proto, že už se objevují první šediny, které chce zakrýt. A že u vás je tomu jinak? Že si vlasy barvíte především proto, že vám daná barva sluší? Pokud je tomu skutečně tak, nebojte se odrostů a udělejte z nich svou přednost. Když totiž mezi nimi nenajdete ani jeden šedivý vlas, dáte tak najevo, že jste stále dokonale mladá.

Vytvoříte zajímavý barevný přechod

Jednotvárná a celistvá barva vašich vlasů může v mnoha případech vypadat nudně a obyčejně. I to je důvod, proč byste se neměla bát odrostů a měla byste si je na hlavě nechat. To proto, že vlasy jsou u vlasové pokožky velmi tmavé a postupně se zesvětlují. A to až tak, že přejdou v odstín, kterého bylo dosaženo pomocí barvy. Na své hlavně tak vytvoříte zajímavý barevný přechod, který může vypadat velmi originálně. Hlavně potom u blondýnek.

Ukážete kousek své přirozenosti

Ta je dnes v módním světě trendem. Zatímco dříve zde byla jasně vidět snaha o to, aby byla přirozenost výrazněji potlačována, nyní je styl zcela opačný. Je výrazně podporována a je také velmi propagována. A jak nejlépe ji ukázat, než pomocí odrostů? Pokud vás většina lidí zná jenom s obarvenými vlasy, můžete si být jista, že když si je přece jenom necháte alespoň lehce odrůst, tak okolí uvidí, jaká je vaše přirozená barva vlasů. Pokud se barvíte celý život, nemusí o tom mít řada lidí doslova ani potuchy.

Publikováno: 08. 11. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Lucie Matoušková